Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się destruują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten wariant płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s