Stawianie ogrodzenie plastikowe na plot i furtkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu do urzędu z wyjątkiem kilku przypadków.

Stawianie sztachety z plastyku na plot i bramkę ze sztachet nie wymaga pozwolenia na budowę ani zawiadamiania tego faktu gminie oprócz szczególnych wypadków.

Ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pomiędzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności biurowych. Tyczy się to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów przy drogach prywatnych a także wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania plotki PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu oraz proponowany czas startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych oraz jeśli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do stawiania sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek potrzebne są dodatkowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, kiedy planowane plotki z plastiku na plot i bramkę ze sztachetek jest nieadekwatne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej szosy. W sytuacji kiedy projektowane ogrodzenia Winylowe na plot i bramę ze sztachetekprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie rozpoczęcia robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s